Kézilabda

ÉLŐ: Győri Audi-ETO – FTC-Rail Cargo Hungaria, kézilabda bajnoki döntő

""

A női kézilabda-bajnokság döntőjét idén is a magyar pontvadászat két élcsapata, a Győr és a Ferencváros vívja.

A Rába-partiakat külö feldobhatja, hogy sikerült bejutniuk a Bajnokok Ligája döntőjébe az Oltchim Valcea testén át. A budapesti zöld-fehérek ugyan nem jutottak el az elődöntőig, de így is remekeltek a BL-ben, a bajnokságban pedig szeretnék már végre megtörni a győriek hegemóniáját.

Könnyű dolguk biztosan nem lesz, mindenesetre szombaton az első lépést megtehetik, amihez azonban a győrieknek is lesz pár szavuk.

KÉZILABDA
Női NB I, döntő, 1. mérkőzés:

Győri Audi ETO – FTC-Rail Cargo Hungaria 34-28

Élő közvetítésünk hamarosa kezdődik. Az oldal automatikusan frissül!

A himnusz és a csapatok bemutatása után elkezdődött a mérkőzés!

1-5. perc: Gyors gólváltással kezdődött a meccs, majd Tomori hetesből szerzett vezetést a Ferencvárosnak. Próbálkozik, de pontatlan a Győr, a lövések rendre elkerülik a kaput. Görbicz hétméteresből egyenlített. 2-2

6-10. perc: Görbicz átlövésből pattintott gólt, aztán Löke duplázott – 4-2. Tovább nyom a Fradi, Radicevic először ziccert hibázott, de Szepesi bevágta. Tomori második hétméteresét is bedobta, a labda épphogy a gólvonal mögé vágódott. Szamoránszky góljával szépített az FTC, de Lekic rögtön válaszolt. 6-4.

11-15. perc: Szucsánszki két gyors góljával egalizált a Ferencváros. Amorim beküldése után rögtön gólt lőtt 7-6 a Győrnek. Tomori villant és egyenlített, majd Radicevic talált be szélről. Az első negyedóra végén Szepesi került ziccerbe, 9-7 a Győrnek.

16-20. perc: Hárommal vezetett az ETO, majd Löke csökkentette a Fradi hátrányát. 11-7-nél kért időt a vendég edző. A folytatás után Dajka szépített. Majd kiállítás a Fradinál. Emberátrányból szerzett gólt a Fradi, ismét Dajka a gólszerző. A Győr is kihasználta az emberelőnyt, Görbicz szerzett hatalmas gólt. 12-9.

21-25. perc: Hiába egészült ki, két gyors gólt kapott a Ferencváros. Öt gól a különbség a két csapat között. Lunde nagy formában, kilencedik védését mutatta be. Amorim óriási lendülettel tört be, Cifra nem tudta megállítani, hetes. Görbicz megáncoltatta a kapust, majd bevágta, 15-9. Such szélről szerzett góljával törte meg a gólcsendet a Fradi. 15-10.

26-30. perc: Hornyák szerzett gólt, majd lentmaradt a földön, rövid ápolás után ment tovább a játék. Szekerczés szépített a Fradinak, majd Cifra Anita csökkentette a hátrányt Tomori passzából 16-12. A Győr támadásából Löke harcolt ki hétméterest, amit aztán Görbicz értékesített óriási szerencsével. Dajka Bettina jó formában játszik, három góljából kettőt emberhátrányból lőtte. A Győrből Amorim talált be újra. Másfél perccel a vége előtt Ambros Martin, a győriek edzője kért időt. A szünet után ismét Amorim volt eredményes, egyelőre hibátlanul játszik. A félidőt Görbicz gólja zárta. Hatalmas fölényben az ETO. 20-13-mal vonulnak az öltözőbe a lányok.

Második félidő

1-5. perc: Emberhátrányban kezdett a Fradi. Gyorsa labdajáratás után Szamoránszky talált be. Egy-egy kihagyott helyzet után a Győr szerzett gólt. 21-14. Pontatlanok a lányok a második félidő elején, ismét sok a hiba. Tomori vállalta el, ötödik gólját szerezte. 21-15.

6-10. perc: Szucsánszki szépítése után Szepesi növelte a Győr előnyét. Fradi gól után Szamoránsky maradt lent. Tovább nyomnak a hazaiak, de mintha ébredezne a Ferencváros. Hiába próbálkoznak a budapestiek, két gyors gyóri gól után hét van a két csapat közt. Tomori szépít. 24-18.

11-15. perc: Dajka játszotta meg kitűnően, nagy csel után szerzett gólt. Az újabb győri hetest Görbicz dobta be. Dajka szenzációsan futott el keresztbe és megszerezte ötödik gólját. 25-20. Szucsánszkiról állították ki Amorimot, újabb hetes. Herr állt be a győri kapuba, de nem tudott kifogni Tomorin. Négyre jött fel az emberelőnyben játszó Fradi. A második félidő 14. percében Ambros Martin kért időt. Az időkérés után Tomori nyolcadik góljával háromra jön fel a Fradi. 25-22.

16-20. perc: Görbicz gól, majd újabb győri emberhátrány. Tomorit kell ápolni, áll a játék. A rövid szünet után Szucsánszki hagyta ki a büntetőt. Löke fordult le Szekerczésről, győri gól. A túloldalon Such Nelli eredményes. Az újabb győri támodásból Amorim szerzi meg ötödik gólját, majd ismét Szucsánszki duplán eredményes, újra három gólos távolságban a Fradi. 28-25.

21-25. perc: Görbicz pörgeti el a Fradi-kapus mellett. Támadt a Fradi, de végül Orbán révén húzott el újra a Győr. A meccs kritikus pillanatában nem tudott szépíteni a Fradi, Herr védett nagyokat. Amorim szerzett gólt, valószínűleg eldőlt a meccs. Időkérés a Ferencvárosnál. 31-25.

26-30. perc: A Győr frissen beállt játékosa, Sirián szerzett gólt. Szekerczés kapott két percet, nem tudta szabályosan megállítani Hornyákot. Emberhátrányból szépítettek a fővárosiak. Kiegészül a Fradi, de gólt szerez a Győr, Orbán volt eredményes. Deák második góljával zárkózott fel az FTC. Hornyák és Dajka gólja zárja a mérkőzést. Végig fölényben, könnyedén nyert a Győri Audi ETO KC. 34-28 a végeredmény!